Frederick.ee e-poe kasutustingimused

Üldtingimused

Frederick.ee e-poe (edaspidi müüja) tegevust korraldab Self Made Man OÜ (reg. nr. 12902794). Järgnevad tingimused kehtivad kõikidele frederick.ee e-poe kasutajatele (edaspidi ostja). E-poe kasutamisega kinnitab ostja, et on tingimustega tutvunud, nendega nõus ja võtab need täitmiseks.

Tingimustes sätestamata osas lähtuvad müüja ja ostja õigusaktidest tulenevatest nõuetest. Müüja jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi muuta. Muudatusi ei rakendata tagasiulatuvalt.

Kõik e-poes toodud hinnad sisaldavad käibemaksu (20%) . Toodete hinnad või kauba saadavus võivad muutuda ette teatamata.

Tellimuse vormistamine

Kõige mugavam on e-poest kaupa tellida, registreerides ennast e-poe kasutajaks. Nii saab “Minu konto” lehelt jooksvalt näha enda kohta käivat infot ja oma tellimuste värskeimat seisu. Pärast registreerumist on ostjal kehtiv kasutajanimi ja parool, mille abil alati e-poodi sisse logida ja hõlpsalt oste sooritada.

Ostmiseks tuleb frederick.ee e-poest välja valida sobivad tooted ning lisada need ostukorvi. Ostukorvis olevaid tooteid saab vaadata, ostukorvist eemaldada, koguseid muuta või tellimus vormistada, klikkides nupul „Vaata ostukorvi“. Olles valitud tooted ja kogused üle vaadanud, tuleks klikkida nupul “Vormista ost”, mis viib frederick.ee makselahenduspartneri Maksekeskus.ee turvalisele ja mugavale tellimuse vormistamise lehele.  

Tellimuse vormistamise lehel tuleb ostjal täita ostja nime, e-posti ja telefoni väljad, samuti valida tarnemeetod ja sobilik makseviis. Kui oled mõnes frederick.ee või mõnes teises e-poes Maksekeskuse Simple Checkout lahendust kasutanud ja konto loonud, salvestuvad andmed automaatselt ja kuvatakse järgmisel korral tellimuse vormistamisel mugavalt automaatselt. 

Tutvu ja nõustu e-poe ja Maksekeskuse tingimustega ning tasumiseks vajuta nupul Maksan. Õnnestunud makse korral saadetakse tellimusse märgitud e-posti aadressile kinnitus eduka tellimuse kohta. Frederick.ee pakub võimalust tasuda Maksekeskuse vahendusel pangalinke või krediitkaarti kasutades. Ülekandega maksmise soovi puhul võtke palun ühendust e-posti teel info@frederick.ee.

Müüja jätab endale õiguse loobuda tellitud kaupade müügist, kui toote hind või omadused ei vasta tõele inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu süsteemis, tellitud kaup on laost otsa saanud või kui ostja ei vasta käesolevate e-poe kasutustingimuste nõuetele. Sellisel juhul võtab müüja ostjaga ühendust ja tagastab tasutud summa või pakub välja asendustoode.

Kui ostjal tekib toodete või tellimuse vormistamise kohta küsimusi, saab need esitada müüjale e-posti aadressil info@frederick.ee.

Maksemeetodid

Müüja kasutab maksete lihtsaks ja turvaliseks kogumiseks Maksekeskus AS makselahendust. Nii saab kauba eest tasuda kõigi Eestis pakutavate populaarsemate pangalinkidega ning MasterCardi või Visa krediitkaartidega. Maksete vastuvõtmisel on kasutatavaks valuutaks euro. Pangalingiga makstes on automaatselt makse saajaks märgitud Maksekeskus AS või Self Made Man OÜ. Visa või MasterCard makse puhul ilmuvad ostja pangakonto väljavõttele Self Made Man OÜ rekvisiidid.

Kauba kohaletoomine

Kaupade transport toimub vastavalt ostja poolt tellimuse vormistamise lehel tehtud valikule, kasutades Omniva transporditeenuseid. Kõik frederick.ee e-poes müügil olevad kaubad on laos. Kui tellimus on vormistatud tööpäeval enne kella 12.00, edastab müüja kauba transpordiettevõttele reeglina samal tööpäeval. Kui tellimus on vormistatud tööpäeval pärast kella 12 või puhkepäeval, paneb müüja kauba teele reeglina järgmisel tööpäeval.

Omniva pakiautomaadid asuvad 31 Eesti suuremas asulas, kuhu saab pakile järele minna iga päev ja ööpäevaringselt. Pakiautomaadid asuvad käidavates kohtades õues ning on alati ligipääsetavad. Reeglina toimetab Omniva saadetised kohale 1-2 tööpäevaga kõikjale üle Eesti, ka saartele. 

Omniva kuller toob ostjale paki koju või tööle, toimetades saadetisi kõikidele aadressidele Eestis ilma geograafiliste piiranguteta. Kuller helistab saajale ette, et leppida kokku sobiv kättetoimetamise päev ning kellaaeg. Kui kulleril ei õnnestu ostjat tabada, teavitatakse teda SMS-i või e-kirjaga paki saabumisest postkontorisse. Lisaks jätab kuller ostjale postkasti paberteate. 

Hetkel kehtivad transporditeenuste hinnad on toodud tellimuse vormistamise lehel.

Tasuta transport

Ostja jaoks on kauba kohaletoomine Eesti piires tasuta, kui tellimuse kogusumma on Omniva pakiautomaatidesse kaupa tellides vähemalt 50 eurot. Kui tellida kaup endale Omniva kulleriga, on kauba kohaletoomine Eesti piires tasuta alates 75-eurosest tellimusest. Tasuta transport arvestatakse e-poes automaatselt, kui ülaltoodud miinimumsummad on täidetud.

14-päevane tagastusõigus ja tellimuse tühistamine

Juhul, kui ostja soovib tellimusest loobuda ja müüja ei ole tellimust jõudnud veel teele panna, on võimalik tellimus tühistada. Tellimuse tühistamiseks tuleb esimesel võimalusel vastavasisuline soov saata e-posti aadressil info@frederick.ee, tuues välja tellimuse numbri ja makserekvisiidid (oma nime ja arveldusarve numbri).

Ostetud kaup on ostjal võimalik 14 päeva jooksul kasutamata kujul tagastada ning kauba eest raha tagasi saada või see välja vahetada muu toote vastu, andes vastavast soovist tähtaja jooksul teada aadressil info@frederick.ee, tuues välja tellimuse kinnituse numbri ja makserekvisiidid (oma nime ja arveldusarve numbri). Tagastatavad tooted tuleb tagasi saata 30 päeva jooksul tagastamisest teatamisest ning tagastamisega seotud kulud kannab 10 euro ulatuses ostja. Raha kantakse tagastatud toote eest ostja arveldusarvele 30 päeva jooksul alates kauba tagasi laekumisest.

Tagastusõigus ei kohaldu, kui toode on kasutatud, see ei ole originaalpakendis või kui pakend on rikutud. Samuti ei kohaldu tagastusõigus suletud pakendis kaupadele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui need on pärast kohale toimetamist avatud (kreemid jm hooldustooted). Sellistel juhtudel ei tagasta müüja ostjale kauba eest raha, ei võta toodet tagasi ja toimetab selle uuesti ostjale.

Kui toode tagastatakse, sest müüja on saatnud vale toote, siis kompenseerib müüja lisaks ostusummale ka kauba tagasisaatmisega seotud kulud 30 päeva jooksul arvates tagastamise soovi kohta teate saamisest.

Juhul, kui ostjani jõudnud toode on saanud transpordi käigus vigastada või ei vasta kättesaamisel oma kirjeldusele, on ostjal võimalik esitada pretensioon kahe kuu jooksul puuduse ilmnemisest. Pretensiooni esitamise õigus on ostjal kahe aasta jooksul kauba kättesaamisest ning müüja poole tuleb pretensiooniga pöörduda kahe kuu jooksul puuduse ilmnemisest. Müüja ei võta vastutust kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba otstarbele mittevastava kasutamise või rikkumise tõttu.

Isikuandmete töötlus

Frederick.ee e-poest ostmine on turvaline. Frederick.ee võib teenuse parima osutamise eesmärgil teenuse osutamiseks vajalikus ulatuses koguda isikuandmeid, mille hulka kuuluvad ostja nimi, e-posti aadress, aadress ja tarneandmed, telefoninumber, eelistatav keel, otseturundusega seotud valikud, tellimuste ajalugu ning digitaalsete seadmete poolt edastatud tehniline info (nt küpsised ja muud sarnased tehnoloogiad).

Parima klienditeeninduse eesmärgil võib frederick.ee mõistlikus ulatuses töödelda ka muid vajalikke isikuandmeid vastavalt ostjale eelnevalt teada antud eesmärkidele, mahule ja viisile. Frederick.ee-l on õigus keelduda kauba müügist või teenuse osutamisest, kui see on ilma isikuandmete töötlemiseta võimatu.

Frederick.ee kogub isikuandmeid ostja nõusolekul kliendisuhte alguses ja jooksul ettevõttelt toodete ostmisel ja teenuste kasutamisel. Frederick.ee kogub ostja isikuandmeid ainult juhul, kui ostja edastab sellist teavet vabatahtlikult. Frederick.ee töötleb isikuandmeid alljärgnevatel eesmärkidel:

kliendisuhete haldamine ja kliendiga suhtlemine
kliendiga sõlmitava või sõlmitud lepingu sõlmimine ja täitmine
kliendi päringutele vastamine
kliendisuhete arendamine ja analüüs
toodete ja teenuste pakkumine
otseturundus
õigustatud huvi
tarbijaharjumuste uurimine
teenuste haldamine ja arendamine
veebilehe kasutamine ja täiustamine
loosimiste ja küsitluste läbi viimine
müügistatistika koostamine
isikute ja vara kaitse
seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks.

Frederick.ee võib töödelda ostja isikuandmeid nii kaua, kui on vajalik ettevõtte ja ostja vahelise kliendisuhte või muu samaväärse suhte täitmiseks kuni ostja poolt isikuandmete töötlemise nõusoleku tagasi võtmiseni või maksu- ja õiguslikel eesmärkidel kuni seadusest tulenevate tähtaegadeni.

Küpsiste kasutamine

Frederick.ee kasutab oma veebilehel ajutisi küpsiseid, et tagada lehe tõrgeteta toimimine. Küpsised on väikesed failid, mis teisaldatakse kasutaja arvutisse ja mida veebiteenuse osutamisel kasutatakse sessioonide säilitamiseks. Nende eesmärk on mäletada ning abistada veebilehe kasutajat.

Küpsised sisaldavad informatsiooni, mis ei ole personaalselt identifitseeritav. Neid kasutatakse näiteks ostja määratud valikute salvestamiseks, statistika koostamiseks ning tuvastamaks, kuidas e-poe külastajad veebilehte kasutavad. See info võimaldab arendada veebikeskkonda veelgi kasutajasõbralikumaks ja esitada veebilehtedel külastajaspetsiilist infot. Kasutajad võivad oma veebilehitsejates keelata küpsiste vastuvõtmise, ent see võib põhjustada tõrkeid veebilehtede külastamisel.