Traditsioonilise habemeajamise ABC

Milleks traditsiooniline habemeajamine?

Klassikaline habemeajamine on rituaal ja traditsioon, mis on üle elanud kõikvõimalikud uuenduslikud moeröögatused. Lühidalt öeldes tagab traditsiooniline meetod lihtsalt parema habemeajamise väiksema nahaärrituse ja vähemate sissekasvanud karvadega. Vanakooli kahepoolne raseerija või habemenuga hoolitseb naha eest paremini, kuna ei sikuta karvu ja ei eemalda neid nahatasemest madalamalt nagu mitmeteralised uuemad raseerijad. 

Klassikaline raseerija pakub ka luksust valida žileti teravust, võimaldades leida endale just selline, mis sulle paremini sobib. Nii on ka habemenoal võimalik teritada lõiketera just enda jaoks sobivaks. Lõpuks taandub kõik kontrollil, mis sul raseerimise üle on, suuremal mugavusel ja märgatavalt paremal lõpptulemusel.

Rituaal

Traditsioonilise raseerimise vastu hakkas huvi kaduma hetkel, mil seda hakati kohtlema kui moe kiirtoitu. Ettevõtted, kes müüvad mugavust, käsitlevad habemeajamist millegi ebameeldivana, millega peab kiiresti toime tulema. Aga see ei pea nii olema ja teisejärgulises habemeajamises ei ole lõpuks ju midagi mugavat.

Õnneks on mehed hakanud taasavastama mitte ainult traditsioonilises stiilis habemeajamise tõhusust vaid ka selle nauditavust. Nagu paljud teised asjad, mille üle me uhkust tunneme ja vilumuse saamiseks aega investeerime, annab habemeajamine samuti vastu palju enamat kui lihtsalt sileda naha. Hommikuse habemeajamise jaoks võetud oma aeg muutub nauditavaks ja lõõgastavaks päeva osaks. See on traditsioon, mida uhkusega edasi anda ka oma poegadele.

Traditsiooni osad

Klassikalise habemeajamise saladus seisneb endale hea kahepoolse raseerija või habemenoa, raseerimisseebi või -kreemi ning vahupintsli soetamises. Erinevad inimesed eelistavad erinevaid raseerijaid ja ajapikku leitakse selline, mis just endale kõige paremini sobib. Alustuseks sobib täitsa hästi ka keskmise suuruse, tagasihoidlikuma hinnaga uus raseerija.

Raseerimiskreem tuleks osta mainekalt tootjat. Kui ostad näiteks mõnelt vanalt Inglismaal ettevõttelt, mis on tegutsenud järjest 200 aastat, ei ole võimalik mööda panna. Ajapikku kujunevad välja oma eelistused ja saab hakata katsetama ka uuemate kaubamärkidega. Kui pead oluliseks, milliseid komponente raseerimistooted sisaldavad ja lõpuks ka sinu nahale jõuavad, siis võiksid eelistada raseerimisseepe -kreemidele, kuna need sisaldavad reeglina vähem säilitusaineid ja ka kestavad kauem.

Vahupintsel mängib traditsioonilises raseerimises äärmiselt olulist rolli. Kui saad valida erinevatest raseerimistoodetest vaid ühe silmapaistva elemendi, siis see peaks olema just pintsel. Pintsel masseerib ja koorib nahka ning liigutused vahu näole kandmisel tõstavad samal ajal karvu püsti, et neid habemeajamiseks paremini ette valmistada. Hõõruvama tunde saavutamiseks proovi pintslit, mis on tehtud pure bader või best badger mägrakarvadest. Pehme tunde saamiseks kasuta aga super badger või silvertip badger mägrakarvadest pintslit. Olemas on ka metssea-, hobuse- ja sünteetiliste karvadega pintsleid, mis imiteerivad ülipehmeid mägrakarvu.