Vahupintsli valimine

Kui on üks asi, mis sinu habemeajamiskomplekti juures peab olema kvaliteetne ja hoolega valitud, siis see on vahupintsel. Me pakume ainult maailma tunnustatuimate tegijate mägrakarvadest ja kunstlikust materjalist vahupintsleid. Meie vahupintslite valikuga tutvu SIIN.

Keskmine mägrakarvadest valmistatud pintsel sisaldab ligi 14 000 üksikut karva, mis on täpselt kaalutud, et sobituda pintslit kooshoidvasse rõngasse. Tootmisprotsess nõuab suuri oskusi ja enamik tööst tehakse käsitsi, kasutades traditsioonilisi tööriistu.

Vahupintsli karvaklasside kirjeldus

Pure badger mägrakarvad on enimlevinud karvaklass, kuna see katab suurema osa mägra kehakattest. Seetõttu on pure badger mägrakarvadest valmistatud pintslid ka kõige soodsamad ja sobivad hästi traditsioonilise habemeajamisega alustavatele meestele, kes soovivad enne kõrgema kvaliteediga ja veidi kallima vahupintsli juurde liikumist veidi kätt harjutada. Pure badger pintslite karvaotsad on tugevamad ja kraapivamad, mida mõned mehed eelistavad just nahka koorivate omaduste poolest. Ajapikku karvade otsad lõhenevad ja muutuvad seeläbi pehmemaks, ent mitte kunagi sama pehmeks kui kõrgema sordi mägrakarvad. 

Best Badger mägrakarvu saab laiadest mägra kehapiirkondadest, näiteks kõhu pealt. Karvade värv varieerub helepruunist hallini ja on ka pikikarva pisut erinev. Best badger karvatüübil on paremad vett imavad omadused, tänu millele sobib see kvaliteetse habemevahu tekitamiseks tihedatest kreemidest, mis vajavad korralikuks niisutamiseks rohkem vett. Näol on best badger karvadel pehmem ja mitte nii kraapiv tunne kui pure badger karvadel. Siiski pakuvad need kerget hõõrdumistunnet ja on vahepealseks valikuks karmide pure badger karvade ja eriti pehmete super badger ja silvertip badger karvade vahel. Tunnustatud tootjate nagu Simpsonsi best badger pintslid pakuvad sageli oma hinnaklassis parimat kvaliteeti.

Super badger mägrakarvad on peenemad ja pehmemad kui best badger karvad. Super badger karvu pole mägral palju, mistõttu on need hinnalisemad. Karvad pärinevad looma seljaosast ning neil on on eristuv värvimuster musta keskosa ja valgete tippudega. Valged karvatipud on näol väga pehmed ja tekitavad nahal kraapivat tunnet ainult väga vähesel määral kui üldse. Kuna sellised vahupintslid tehakse peenematest karvadest, läheb neis vaja suuremat kogust karvu, mis annab kokkuvõttes väga tiheda, ent pehme ja luksusliku tunde. Super badger pintslite puhul muutub õrnade karvade tõttu olulisemaks nende eest hoolitsemine, need on vastuvõtlikumad karmimale ümberkäimisele, halvale hoiustamisele või pintslid korralikult pärast igat raseerimist ära ei kuivatata. Peenemad karvad tagavad super badger vahupintslitele võrreldes madalama kategooria omadega suurepärased vett imavad omadused. Tihedus ja võime vett endas hoida tagab olulise erinevuse raseerimisseepidest ja -kreemidest rohke vahu tekitamisel. Need vahupintslid loovad kerge vaevaga rikkalikuma ja kreemjama vahu, mistõttu on need populaarseks valikuks kvaliteeti hindavatele meestele. Super badger on paljude tootjate kõrgeim pakutav karvakategooria, mis väljendub best badger pintslitega võrreldes ka nende hinnas.

Silvertip badger karvad kasvavad ainult mägra kaelaosas, mistõttu on need haruldaseimad ja moodustava mägrakarvade kõrgeima klassi. Silvertip karvad sorteeritakse väga kindlate pehmuse ja värviomaduste järgi. Nagu super badger karvade puhul on ka silvertip karvadel väga kindel värvimuster, ent lisaks on neil ka kõige pehmemad ja luksuslikumad loomulikud tipud ja pikikarva eristuvaim kontrast musta ja valge värviklassi vahel. Samuti on karvad väga õrnad ja vajavad hoolt, et need ei murduks või ei saaks kahjustada. Karvad on peeneimad ja suudavad kõikidest teistest karvaklassidest paremini vett imada. Kuigi karv on super badgeri puhul veelgi peenem oma värvi ja tunnetuse poolest, on sellise vahupintsli abil raseerimisseepidest ja -kreemidest vahu tekitamise kvaliteet üsna sarnane super badgerile. Mõlemad suudavad tänu kergele veeimendumisele luua rikkaliku ja tiheda vahu, ent silvertip badger karvad eristuvad erakordse kvaliteediga, mida kasutaja oma nahal tunneb. Näol on silvertip karvad õrnad ja luksuslikud, olles nagu pehmeim padi, mis vahtu näole masseerib. Silvertip badger vahupintslid on maailma kvaliteetseimad, ent karvade harulduse tõttu on need ka kõige kallimast hinnaklassist ja sobivad neile, kes rahulduvad tõesti ainult parimaga.

Sünteetilisest materjalist vahupintslid, nagu meie poes pakutavad Silvertip Fiber©, pintslid on ideaalsed neile, kes ei soovi endale metssea või mägra karvadest valmistatud loomset päritolut karvu kasutavaid pintsleid. Samuti on need väga hea valik ka traditsioonilise raseerimisega alustajatele. Nende karvad on pehmed ja hinnaklass reeglina üsna mõistlik. Meie poes saadaolevad sünteetilisest materjalist pintslid imiteerivad mägrakarvu väga lähedalt nii välimuse kui tunnetuse poolest.

Vahupintsli hooldamine

Mägrakarvadest valmistatud vahupintsel on looduslik toode, mis võiks hästi hoituna kesta 10-15 aastat. Uue pintsli ostmisel on üsna tavapärane, et mõned üksikud lahtised karvad tulevad pintsli küljest esimestel kasutusnädalatel lahti – need on lühemad karvad, mis ei ole ulatunud täielikult liimini ja selle pärast ei peaks muretsema.

Enne kasutamist tee oma vahupintsel korralikult märjaks, tekita pintsli otsaga üles-alla liigutades raseerimiskreemist või -seebist õrnalt vahtu. Ära suru pintslit liiga tugevalt, kui vahtu näole kannad, see võib karvaotsi lõhestada. Pärast raseerimist loputa pintslit hoolikalt puhta veega, lükka sõrmega libistades pintslisse jäänud liigne vesi ära ning asetage see hoidikusse kuivama, nii et karvad oleksid suunatud alla poole. Vahupintsli hoidiku puudumisel tuleks jätta pintsel seisma pigem karvad ülespoole kui horisontaalselt, et õhk pääseks kõikide karvadeni ja pintsel saaks loomulikul teel kuivada.

Looduslikesse märjaks jäetud karvadesse võib tekkida hallitus, seega tasuks hoiduda märja pintsli pakkimisest liiga kitsastesse oludesse. Kui vahupintslit hoitakse vannitoakapis, peab kindlaks tegema, et sellel oleks kuivamiseks piisavalt ruumi ja õhku. Raseerides näiteks reisidel ning kasutades vahupintslit ümbritsevat kaitsvat reisituubi või -kotti, anna pintslile võimalus kuivada esimesel võimalusel. Kui pintslile on tekkinud hallitusnähud või sellesse on kuhjunud liigselt seebijääke, soovitatakse pintslit leotada apteekides saadaoleva booraksi lahuses.